Home MAGAZINA FOTO/ Reperi i njohur shqiptar i ‘burgosuri’ i parë në burgun e...

FOTO/ Reperi i njohur shqiptar i ‘burgosuri’ i parë në burgun e Reçit…

39
0
SHARE

Çuditë në Shqiperi nuk kanë fund dhe ketë radhë ajo vjen në burgun e Reçit. Investimi i BE-së ende nuk ka hapur dyert për të pritur të burgosurit e parë por kjo nuk ka penguar reperin Don Phenom të “shijojë” i pari prangat në këtë institucion të vuajtjes së denimit.

Arseyja nuk është ajo për të cilën njerëzit përfundojnë në burg, por reperi ka preferuar që në këtë institucion të vuajtjes së dënimit të regjistrojë këngën “Rottweiler”.

Burgu i Reçit do të ketë një kapacitet prej 800 të dënuarish, ndërsa administrata e tij llogaritet në 400 punonjës.
href=”http://www.syri.net/uploads/syri.net/images/2018/March/04/rec1520172472.jpg” data-lightbox=”images”>