Home MAGAZINA DEKLARATA E FORTË E ARJAN ÇANIT: PO VJEN LUFTA, PO GATUHET TRAZIRA...

DEKLARATA E FORTË E ARJAN ÇANIT: PO VJEN LUFTA, PO GATUHET TRAZIRA E TMERRSHME

87
0
SHARE

Moderatori i njohur Arjan Çani ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme.

I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” të Eni Vasilit, Çani tha se një dorë e fshehtë po përgatit një trazirë të tmerrshme që po ndodh në Ballkan dhe është shumë afër.

Ndër të tjera, Çani tha:

Pyetja ime është a do ketë luftë në këtë vend?
Këto janë rastësi apo një dorë e padukshmne që ne të gjithë e dimë se kush është, është duke gatuar një corbë që një ditë të plase e të mos kemi sbpëtim asnjë. S’më duket rastësi që ky debat po bëhet në gjithë Balkanin përeth. Atëherë ca po ndodh me Balkanin?

Unë s’besoj shumë te rastësia kur ndodh në të njëjtën kohë. Unë se kam përgjigjen, kam thjesht dyshime. Përgatitemi për luftë? A do ketë një trazirë të tmerrshme në Ballkan apo duke e konsideruar thjesht një luftë për pushtet që bëjnë aktorët për vendet e tyre?”