Home STIL JETESE Shëndetësi Çfarë problemesh shëndetësore paralajmërojnë copat e mpiksura të gjakut gjatë periodave

Çfarë problemesh shëndetësore paralajmërojnë copat e mpiksura të gjakut gjatë periodave

65
0
SHARE

Sekretimi i pllakëzave të mpiksura të gjakut gjatë ciklit menstrual nuk përbën rrezik për shëndetin e gruas, por kur këto të fundit janë relativisht të mëdha, kjo është shenjë e një problemi shëndetësor. Ndonëse gjaku i menstruacioneve besohet të jetë likuid, shumë prej nesh nuk e dinë që prania e këtyre koagolave të gjakut është mëse normale.
Susan Ëysocki, anëtare e American Sexual Health Association pohon se kur indet e mitrës nuk janë në gjëndje të shpërbëhen plotësisht ndodh që periodat të vijnë në trajtën e gjakut të mpiksur.
Këto mpiksje zakonisht janë në ngjyrë të errët dhe shfaqen gjatë ditëve të para të periodave.
Shtypeni linkun e rekljamimit me poshte dhe shikoni cfar probleme shendetesore sjellin keto gjera..