Home / SHOWBIZ (page 5)

SHOWBIZ

Learta reklamon fustanin e bardhë, kë e detyroi ta tregoi gjoksin?!

Learta Jakupi është reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behlulit. Ajo u bë e njohur për shkak të vjehrrës së saj, dhe tani ka një mori ndjekësish në instagram, shkruan ORAinfo. Madje tashmë ka hapur edhe biznesin e saj më të ri të cilin e promovon vazhdimisht. Learta është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet. Kohëve të fundit, ajo ka qenë shumë aktive me postime nga pushimet që ka bërë bashkë me burrin dhe djalin. Ndërsa tani duket se është kthyer në punën e saj, në dyqanin e fustanave, nga ku sot ka prezantuar njërin nga fustanet i cili është i bardhë, me fije si dhe me shpinën dhe gjoksin zbuluar. Por, enigma është se kush ishte modelja që pozoj për të!?/ORAinfo/

Read More »

Sasa bëhet defatore me veshje kombëtare e me shami të kuqe, mahnit me pamjen

Adrianës i ngarkohen role të ndryshme në profesionin e saj e kjo bën që atë ta shohim edhe shumë ndryshe nga stili i saj që e ka në përditshmëri. Aktorja e popullarizur me emrin ‘Sasa’ nga seriali ‘O sa mirë’ këtë herë ka ardhur në rolin e defatorës në një projekt të ri filmik, përcjell ORAinfo. Adriana Matoshi është tejet aktive në fushën e aktrimit dhe në këtë drejtim është ndër më të suksesshmet që shpesh edhe shpërblehet me çmimet e më të mirës. Kësaj radhe ajo na mahniti me pamjen prej një vajzë tradicionale, e shamia e kuqe e vendosur duket se po i shkon shumë./ORAinfo/

Read More »

Adelina nuk ka kohë të shkojë tek frizerka, kështu grimoset e rregullohet vet

Adelina Ismaili është njëra ndër këngëtarët me të dashura të publikut shqiptarë. Përveç muzikës ajo është mjaftë aktive edhe në rrjetet sociale ku bënë postime nga më të ndryshmet, shkruan ORAinfo. Edhe sot ajo ka bërë një postim në Instagram, ku shihet duke lyer buzët. A thua e ka bërë këtë sepse nuk ka kohë të shkojë tek frizerka, apo ishte thjeshtë për reklamë./ORAinfo/

Read More »

Ndodh edhe kjo, shikoni çfarë bëjnë kojshiket e saj kur e shohin Kaltrinën në TV

Kaltrina Mikushnica është ndër moderatoret më të njohura në Kosovë. Ajo gjitashtu është edhe një femër shumë atraktive, shkruan ORAinfo. Kaltrina është shumë aktive në rrjetet sociale ku bën postime nga më të ndryshmet. Sot ajo ka publikuar disa pamje të dërguara nga personat që po e ndjekin në emision. E një prej tyre është edhe ajo nga kojshiket e saj./ORAinfo/

Read More »

Bëmë mama të të ngjaj! Olta Xhaçka dhe e bija, si dy shoqe të ngushta

Nuk ka kohë më të çmuar, se ajo e kaluar me fëmijët. Puna e vështirë, përgjegjësitë e mëdha si edhe çdo problem duket se shuhet përballë buzëqeshjes së ëmbël dhe të pafajshme të tyre. Madje, kur të kërkojnë që të luash me ta dhe të përfshijnë në fantazinë e tyre, koha merr tjetër vlerë. E tillë mesa duket ka qenë edhe për Ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka. Krejt ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim zakonisht, ministrja duket tërësisht “e zhveshur” nga kostumi zyrtar, teksa luan dhe bisedon me vogëlushen e saj. Në foton e siguruar nga Gazeta Shqiptare, shihen nënë e bijë të veshura të dyja me atlete, teksa kalojnë kohë së bashku. Hana dëshiron që të luaj por ka edhe shumë pyetje për mamin e saj, e cila është shkëputur paksa nga angazhimet politike për t’ja dedikuar të gjithë kohën vogëlushes së saj. The post Bëmë mama të të ngjaj! Olta Xhaçka dhe e bija, si dy shoqe të ngushta appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

45-vjeçarja Heidi Klum, më e lumtur se kurrë me të dashurin 28-vjeçar

Që prej muajit mars, Heidi Klum po shijon romancën me të dashurin e saj 17 vite më të vogël. Duket se ata po kalojnë një periudhë të mrekullueshme së bashku. 45-vjeçarja është fotografuar në me të dashurin e saj 28-vjeçar Tom Kaulitz në Disneyland. Në këtë udhëtim Klum shoqërohej edhe nga fëmijët e saj. 1 of 10 18 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »

Johnny Depp anulon daljet publike me mediat!

Johnny Depp anulon të gjitha konferencat për shtyp dhe daljet publike në media. Thashethemet mbi shëndetin e tij, pas daljeve në Rusi ku dukej shumë i zbehtë dhe i dobësuar, kanë bërë që menaxherët e artistit të marrin vendime drastike për të mos rritur më shumë pëshpëritjet: “Aktori nuk do të flasë për këtë temë”, shkruan ‘The Times Magazine’, Ky vendim mund të bëjë që gazetarët e faqeve rozë ta marrin si konfirmim që diçka nuk shkon me shëndetin e Depp dhe për të cilën ai nuk do të flasë. Artisti, në turne nëpër Europë prej një muaji me grupin e tij ‘Vampirët e Hollivudit’, falë fotove të shpërndara nga mediat, duket se është në gjendje të mirë shëndetësore dhe psikologjike. I fotografuar në Poloni, para koncertit, aktori dukej se ishte në formë, pa mjekër dhe mbase ngjante pak i lodhur, por nuk kishte të bënte fare me dukjen e tij në Rusi. Tani duket se objektivi është të mbajë distancë nga alarmet e javëve të fundit… 1 of 8 18 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »

Befason Vlora Çitaku, publikon bisedën me personin e zemrës

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku është mjaft e pëlqyer nga publiku. Përveç karrierës së bujshme profesionale, ajo është aktive edhe në rrjetet më të frekuentuara sociale ku publikon fotografi të llojllojshme, shkruan lajmi net. Në këtë që ka ndarë me ndjekësit së fundmi, ajo ka publikuar bisedën private me nënën e saj gjersa thonë fjalë të bukura njëra-tjetrës. Veç me ju thanë që ju dua, une ty mas shumti në botë, të dua, #Nana, Përgjithmonë, Dashuri”, janë fjalët e tyre.

Read More »

FOTO/ Ajola Xoxa dedikim special për Erion Veliajn

Së shpejti ata do të bëhen prindër për herë të parë. Por kjo nuk e ndalon Ajola Xoxën që t’i shprehë dashurinë dhe dedikime për bashkëshortin e saj, kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Teksa po shijon pritjen e ëmbël, Ajola i ka bërë një dedikim emocionues Veliajt. Ajo ka publikuar një foto ku shfaqet bashkë me Veliajn duke parë lart dhe shkruan: “Shiko yjet, shiko se si ato shkëlqejnë për ty.” The post FOTO/ Ajola Xoxa dedikim special për Erion Veliajn appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

E dhimbshme: Lëndohet rëndë Eni Koçi, përfundon në spital

Eni Koҫi edhe pse e re në moshë, është ndër këngëtaret më të njohura dhe më të dashura për publikun. Pos për këngët e saj të suksesshme ajo cilësohet edhe si një femër shumë e bukur dhe atraktive, shkruan ORAinfo. Eni është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet. E sot përmes një postimi ajo ka treguar se është lënduar dhe ka shkuar në spital. Këngëtarja nuk ka dhënë më shumë detaje, pos se tregoj që kjo ndodhi për shkak të pakujdesisë./ORAinfo/

Read More »