Home / SHOWBIZ (page 3)

SHOWBIZ

Nora Istrefi e prekur nga vdekja e babait të Ramushit, ja çfarë fjalë emocionuese i shkruan atij

Këngëtrja Nora Istrefi si shumë figrua të tjera publike i shprehi ngushëllimet e saj kryeministrit të Kosovës për vdekjen e babait të tij. Nora ka nderuar figurën e Hilmi Haradinajt duke e përmendur se është baba edhe i dëshmorëve, përcjell ORAinfo. Ajo përmes një postimi në Instagram ka thënë fjalët më ngushëlluese në drejtim të Ramushit dhe familjes së tij./ORAinfo/

Read More »

Meda publikon 10 këngë të reja, ja si e titullon albumin

Këngëtari Meda po vjen me album të ri muzikor. Burime të lajmi.net pranë këngëtarit bëjnë të ditur se albumi do ti ketë gjithsej 10 këngë. Janë një numër jo i vogël i bashkëpunëtorëve të cilët kanë punuar për këngëtarin e shumë hiteve. Tekstet e gjashtë këngëve të tij i ka shkruar Ghulo, dy prej tyre Fatmir Muka, një Ilir Berani dhe tekstin e këngës tjetër Arsim Bunjaku. Këngët janë punuar nga producentët: Granit Gashi, Wirusi dhe Nurteel Morina. Ndryshe Meda sapo e ka publikuar projektin e tij më të ri, këngën ‘Badihava’ e cila mori pëlqimin e publikut dhe për një ditë pranoi klikime të shumta në Youtube.

Read More »

‘Pajtesa’ vesh një fustan të bardhë, bëhet një nuse që e ‘çmend’ burrin e saj

Fiona Gllavica u bë ndër aktoret më simpatike të ekranit kosovar me rolin e saj të Pajtesës në serialin vendor ‘Çka ka shpija’. Për Fionën ky rol është ndër më të suksesshmit që edhe i vulosi famën, përcjell ORAinfo. Aktorja e re është shumë aktive në Instagram dhe vazhdimisht poston fotografi e momente të bukura nga jeta e saj private. E këto fotografi ku shihet e zbukuruar dhe pranë burrit janë ndër më të bukurat të çiftit. ‘Pajtesa’ është bërë një nuse që ‘çmend’ dhe ka vënë në pah bukurinë që ka./ORAinfo/

Read More »

Yllka Kuqi vesh një fustan të verdhë e të ngusht, frizura e saj po i ‘çmend’ të gjithë

Yllka Kuqi përveç karrierës së saj artistike shpesh përfolet jashtëzakonisht shumë edhe për dukjen e saj. Madje këngëtarja nga Gjakova tregon kujdes të madh, ajo bashkëpunon me stilist të njohur vendor për të qenë sa më in dhe sigurisht për tu dukur bukur. Së fundmi ajo vjen me një fustan të verdhë dhe me një dukje natyrale, e frizurë të thjeshtë. Ndryshe kjo fotografi mund të jetë shkëputur nga klipi i projektit të ri të këngëtares.

Read More »

Anna Lika topless në ballkon (Foto)

Anna Lika është një nga aktoret e reja shqiptare, që përveç karakterit moskokëçarës, në Instagram na ka dhuruar mundësinë të shijojmë edhe anën e “e nxehtë të saj. Anna njihet si një vajzë pa komplekse dhe tepër e sinqertë dhe me “setin” e fundit fotografik në rrjetet sociale ka “çmendur” fansat. 1 of 8 Bukuroshja shihet në poza tepër artistike dhe provokuese. Interesant është edhe mbishkrimi mbi fotot topless të aktores simpatike. “Ti akoma vazhdon kërkon për mua tek çdo femër”, shkruan Anna në foton topless në një ballkon me pamje nga qendra e Tiranës. 18 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »

“Xhbanja” publikon pamje nga pushimet në Santorini, kaq seksi nuk e kemi parë moti

“Xhbanja” po kalon momente të këndshme Aktorja, Arjola Demiri e cila u bë e njohur më shumë për publikun me rolin e “Xhbanës” në serialin vendor “O Sa Mirë”, ka vendosur që t’i jap vetes disa ditë pushim dhe të relaksohen në një vend të bukur. A Arjola ka zgjedhur ishullin e famshëm grek Santorini, për të shijuar luksin që të ofron ky vend. Në rrjetin social Facebook, ajo ka ndarë me fansat disa fotografi, përmes së cilave ka shfaqur momentet e këndshme që po kalon, ndërsa duket tejet tërheqëse.

Read More »

Kumrie Mustafa bëhet si një vajzë e re, ia vesh rrobat e vajzës së saj

Motrat Mustafa patën fatin që të kenë talent në muzikë dhe të gjitha motrat tanimë janë bërë fytyra publike në publikun kosovar. Është Kumrie Mustafa ajo e cila së fundi po bën bujë me këngët popullore, përcjell ORAinfo. Ajo edhe ka arritur një numër të madh të ndjekësve në rrjetet sociale ku edhe u ofron imazhe të këndshme familjare. Në një fotografi ku Kumrie vë në pah veshjen e saj, shihet si një vajzë e re me rrobat e veshura për moshën e vajzës së saj. Ja sa e bukur po duket ajo./ORAinfo/

Read More »

Albatriti dhe Egzona përpara në veturë, po shikoni çka bën vajza e tyre prapa shpinës së tyre

Albatrit Muqiqi është i lumtur me familjen që ka krijuar. Ai shpesh është i koemntuar në media dhe kjo pr shkak të numrit të madh të fansave, përcjell ORAinfo. Albatriti e Egzona janë nisur për një udhëtim me veturë, por në këtë fotografi ajo që po merr vëmendjen është pikërisht e vogla e tyre. Derisa Albatriti e Egzona po shijojnë rrugën përpara, ja çka bën ajo prapa shpinës së tyre./ORAinfo/

Read More »

Adelina rrezikon shtatzëninë në muajin e tetë, bën një gabim të pafalshëm

Adelina Tahiri dhe Serjoza Marko kanë vetëm pak muaj që janë martuar dhe tashmë presin të bëhen prindër për herë të parë. Duket se Adelina po e shijon cdo moment këtë shtatzani. Ajo do të sjellë në jetë një djalë dhe momentalisht po shijon javët e fundit të pritjes së ëmbël. Mirëpo së fundmi këngëtarja ka bërë një gabim duke konsumuar verë të bardhë, gjë që nuk është e lejueshme gjatë shtatzënisë. Fansat nuk ja kanë toleruar këtë gabim, duke i komentuar se po dëmton fëmijën./albeu

Read More »

Learta e merr edhe burrin në punë, befasojnë me veshjen nga butiku i tyre

Learta dhe Kushtrimi janë protagonistët e shpeshtë të showbizit kosovar, e kjo falë famës së madhe të Shyhretës. Learta nga ky ‘publicitet’ që i erdhi nga vjehrra e saj, e shfrytëzoi rasti që të hapë biznesin që pikërisht u përshtatet kërkesave të fanseve të Shyrhetës, përcjell ORAinfo. Reja e këngëtares duket se nuk mund të rri pa burrin e saj edhe kur shkon në punë, prandaj Kushtrimi e gëzon em vizita në butikun e saj. Bashkë në një foto, Learta e Kushtrimi mahnisin me veshjet e tyre me shumë shije./ORAinfo/

Read More »