Home / SHOWBIZ (page 2)

SHOWBIZ

Florida, vritet në një atentat reperi XXXTentacion

XXXTentacion, një nga artistët më popullorë të skenës së repit amerikan është vrarë në Florida me armë zjarri pistoletë. Reperi, me emrin e vërtetë Jahseh Dwayne Onfroy, 20 vjeç, është qëlluar me disa plumba ndërsa diltë nga një koncesionar motorësh në veri të Ford Laudardale, Florida, SHBA. Policia dyshon se ai ka mbetur viktimë e një tentative grabitjeje. Sipas burimeve të para të policisë, kanë qenë dy persona ata që kanë qëlluar, të cilët më pas janë larguar me shpejtësi në bordin e një makine. XXXTentacion ka ndërruar jetë gjatë transportimit të tij në spital. 19 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »

LAJMI I FUNDIT: Vritet reperi i njohur në moshën 20 vjeçare

Reperi i njohur në SHBA XXXTentacion, i cili shpejt u bë i famshëm me dy albume të njëpasnjëshme hitesh, është vrarë në moshën 20 vjeçare. Ai ishte duke lënë një shitës me motor në jug të Floridas të hënën, kur një i dyshuar i armatosur e qëlloi atë. Policia në qarkun Broward tha se XXXTentacion emri i të cilit është Jahseh Onfroy, u dërgua në spital menjëherë por ai nuk mundi ti shpëtonte plagëve të marra.

Read More »

Rita Ora del në rrugë, era i “fluturon” fustani, gati sa nuk i doli…

Ndonjëherë edhe ajo e tepron me pamje, duke dalë komplet “topless”, apo duke u ekzagjeruar me veshjen. Por këtë herë Rita Ora është paraqitur si një zonjë e vërtetë. Ajo ka publikuar foto ku shihet e veshur me një fustan kaq të këndshëm e që asaj i shkon shumë, shkruan Indeksonline. Çka të lë përshtypje është se si fustani i saj ka “fluturuar” për shkak të erës, por që Ritës kjo i ka dhënë një buzëqeshje kaq të ëmbël. “Pra, kjo ndodhi”, ka shkruar ajo përbri fotografive të publikuara në Instagram.

Read More »

‘Drenicaku’ i “O sa mirë”, e shan keq Adnan Jonuzajn, e papritur si e quan

Aktori i njohur Kosovar, Jeton Zogjani, ka reaguar i frustruar ndaj deklarimeve të Adnan Januzajt, i cili sot ka mohuar prejardhjen prej shqiptari, duke thënë se ka linur në Belgjikë dhe ndjehet belg. “O ibret, o pus o “pussy” po qysh bre nuk je Shqipetar?”, ka shkruar Zogjani në profilin e tij në facebook. Ndryshe Januzaj ka refuzuar që të luaj për Shqipërinë , dhe gjithashtu edhe për kombëtaren e Kosovës. Ndërkohë në Botërorin 2018, po e ngroh stolin, pasi trajneri i Belgjikës nuk e aktivizion në lojë.

Read More »

Bashkohen Ledri Vula e Dafina Zeqiri? – Kjo foto deshmon gjithçka

Një foto e publikuar me Ledrin dhe disa reagime të tjera të saj në raport me ish-in, kanë bërë që fansat të dyshojnë për një ribashkim. E tani pasi Duffye e ka publikuar një foto në Instagram ajo çfarë ka shkruar sërish aludoj si një sinjal, shkruan lajmi.net ‘Wild Thoughts (mendime të egra)’ shkruante tek imazhi i publikuar e fjalët që kishte zgjedhur Dafina përputheshin me ato të një pjese nga kënga e re e Ledrit ‘Princess Diana’ aty ku thotë ‘Wild Thoughts about you (mendime të egra rreth teje)’. Pas ndarjes ata kanë thënë nëpër intervista se janë miq të mirë mirëpo reagimet e këngëtares ngjallin shumë dyshime. ‘Fuego’ mban titullin kënga e re e Dyffye të cilën do ta publikoj shumë shpejt dhe e ka paralajmëruar në Instagram.

Read More »

Një baba si Elvis Naçi, ja si e zbukuron me lule në kokë vajzën e tij

Elvis Naçi u bë një bashkëshort e baba model në mesin e shumë dëgjuesve të ligjeratave të tij. Aktualisht është teologu me më shumë ndikim në trojet shqiptare dhe ligjeratat e tij dëgjohën e ndiqën nga shumë besimtarë myslimanë, përcjell ORAinfo. Elvisi nuk heziton që ndjekësve të shumtë në rrjetet sociale t’u tregojë edhe familjen e tij përmes imazheve më të ëmbla që publikon. E padyshim që gëzimi më i madh i jetës për hoxhë Elvisin janë fëmijët e tij. Ai kalon kohë të madhe me ta, e vajza e tij zë një vend të veçantë në mes dy djemve të tij. Elvisi nuk ia prish qejfin asaj edhe në gjërat që e argëtojnë të voglën e tij. Ja se si e ka zbukuruar atë./ORAinfo/

Read More »

Nuk e publikoi kurrë, po ja sa i shëndoshë është në të vërtetë burri i Adelina Tahirit

Adelina Tahiri u martua por asnjëherë nuk e publiko i fytyrën e burrit të saj. Këngëtarja shqiptare nga Maqedonia që më shumë është e njohur në Kosovë sesa atje është ndër këngëtaret më të komentuara, përcjell ORAinfo. Adelina Tahiri është martuar me biznismenin maqedonas, Serjoza Markov dhe tani po pret një fëmijë nga ai. Edhe pse Adelina nuk e publikoi asnjëherë në rrjetet e saj sociale, Markov është i njohur për mediet maqedonase. Ndonëse vetë Adelina ka linja të formësuara, burri i saj ka disa kilogramë më tepër. Ja si duket burri i Adelinës./ORAinfo/

Read More »

Anita e zbehur e në të zeza në varrimin e vjehrrit, po ku ishte Lola Haradinaj?

Sot familja e kryeministrit Haradinaj përcolli me dhimbje e nderime të larta shtetërore babain e tyre, Hilmi Haradinaj. Një numër i madh shkoi në ceremoninë e varrimit për të nderuar kujtimin e babait të Ramushit e Dautit, përcjell ORAinfo. E në pamjen që u publikuan nga kjo ngjarje ajo që vërehet është mungesa e Lola Haradianjt, nuses së Dautit, e cila nuk shihet të jetë pranë tij. Po ndryshe nga ajo Anita ishte e pranishme në çdo moment të ceremonisë duke i qëndruar pranë burrit të saj. E pamja e saj e tregon se humbja e vjehrrit e ka prekur fortë edhe Anitën e cila shihet e veshur në të zeza. Në këto pamje nga varrimi nuk shihet askund Lola./ORAinfo/

Read More »

Meda e Gili me bashkëshortët në pushime, Lulja e Gili iu mahnisin me fustanet e ngushta

Meda e Gili janë kolegë të mirë e këtë e kanë dëshmuar shumë herë. Ata vazhdimisht janë pranë njëri-tjetrit dhe iu gëzohen suksesve të tyre të përbashkëta, përcjell ORAinfo. Vera po vjen e pushimet kanë filluar për këngëtarët e estradës. Meda e Gili me bashkëshortët e tyre kanë vendosur që të shkojnë në pushime bashkë dhe të katërt po shijojnë vendet luksoze që kanë zgjedhur për t’u relaksuar. Është Gili ajo që ka sjellë një fotografi nga këto pushimë të përbashkëta e vëmendja shkon te veshja e zonjave. Gili e Lulja mahnisin me fustanet e ngushta që kanë veshur./ORAinfo/

Read More »

Besim Dina e fton mysafire, Shyhretja e mahnit kur i shkon me këtë frizurë

Shyhrete Behluli duket se do të jetë mysafirja e radhës në emisionin e Besim Dinës. Ajo ka publikuar një fotografi me moderatorin dhe komedianin më simpatik të ekranit Kosovar, përcjell ORAinfo. E Shyhretja si gjithmonë ka një kujdesje të veçantë për pamjen e saj. Ajo me një frzurë e grim që e bëjnë të duket shumë më e re se që i ka vitet, ka shkuar në këtë emision. Nga pamja e Shyhretës duket që edhe Besimi është mahnitur./ORAinfo/

Read More »