Home / SHOWBIZ (page 10)

SHOWBIZ

Befason Meda! Paralajmëron një duet me një femër që nuk ka kënduar kurrë

Këngëtari i njohur, Mehdin Pergjeqaj – Meda sot ishte mysafir në emisionin “1 Kafe prej shpisë” në RTV21, i cili shpalosi disa detaje interesante për fansat e tij. Ai gjatë kësaj interviste tregoi se gruaja e tij Lulja interesohet shumë për projektet e tij, duke shtuar se ajo ka zë dhe dinë të këndojë shumë mirë. Me këtë rast Meda e la si mundësi të hapur bashkëpunimin me nusen e tij në një të ardhme. “Du me bo një duet me to, po ka me ardhë ma vonë”, tha ai. Pas pyetjes se a do të vjen Meda vërtetë në duet me nusen? Meda duke qeshur, duetin me gruan e la si mundësi të hapur duke thënë se do të del diçka interesante, shkruan rtv21.tv. Kujtojmë se Meda dje ka publikuar këngën me të re të titulluar “Badihava” e cila për më pak se 24 orë ka mbledhur mbi 200 mijë klikime në “Youtube”

Read More »

Angelina Jolie viziton Mosulin e rrënuar nga lufta (Foto)

1 of 3 Më pak se një vit pas çlirimit nga shteti islamik, pjesa më e madhe e Mosulit është ende nën rrënoja. Angelina Jolie, ambasadore e agjencisë së refugjatëve të Kombeve të Bashkuara (UNHCR) ka vizituar së fundmi qytetin e shkatërruar nga lufta. Aktorja e famshme është takuar me refugjatët dhe Falak, një 8-vjeçar, që vuan nga një çrregullim gjenetik. Fëmija i tha aktores se ai pa një njeri që vdiq para syve të tij gjatë okupimit dhe Jolie nuk i mbajti dot lotët gjatë bisedës. 17 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »

Nusja e Albanit na prezanton me shtëpinë luksoze dhe oborrin e bukur

Alban Mehmeti është ndër këngëtaret më të dashur për publikun. Ai njihet për këngët e tij të suksesshme e sidomos baladat, shkruan ORAinfo. Albani është shumë aktiv në rrjetet sociale ku bën postime nga më të ndryshmet. Sot nusja e tij publikoi disa pamje ku shihet shtëpia dhe oborri i bukur i tyre./ORAinfo/

Read More »

Meda në krahët e moderatores së njohur kosovare, do të ‘çmendet’ Lulja

Lulja është bashkëshortja e këngëtarit të njohur Mehdin Pergjegjaj, i njohur për publikun si Meda. Ajo tashmë është e njohur për publikun dhe ka një numër të madh të ndjekësve, shkruan ORAinfo. Lulja është shumë aktive në rrjetet sociale ku bën postime të shumta dhe të ndryshme. Edhe Meda është shumë aktiv në rrjetet sociale, e sot është parë së bashku me Bleronën. A thua do të xhelozojë Lulja!?/ORAinfo/

Read More »

Një nuse si Ariana, kështu shërben kafe dhe bakllavë për Bajram

Ariana Fejzullahu është bashkëshortja e këngëtarit të njohur Ermal Fejzullahu. Ajo tashmë është bërë shumë e njohur dhe e dashur për publikun, natyrisht fal burrit dhe vjehrrit të saj, shkruan ORAinfo. Të dy janë shumë aktiv në rrjetet sociale, ku bëjnë postime nga më të ndryshmet. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet një kafe dhe një bakllavë./ORAinfo/

Read More »

Labi tejet i lumtur që do bëhet baba, ja çfarë i bën barkut të Qëndresës

Nusja e moderatorit të njohur Labinot Gashi, është tashmë ndër femrat me të të dashura për publikun. Ajo është me profesion grimere dhe në atë punë po tregohesh shumë e zonja, shkruan ORAinfo. Qëndresa është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet. Tashmë Qëndresa është shtatzënë e për këtë edhe Labi duket mjaftë i emocionuar pasi postoj një foto duke prekur barkun e saj./ORAinfo/

Read More »

Mihrija e bën frizurën si ‘paruk’, pamja e saj do t’iu shokoj

Mihrije Braha është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Edhe përkundër faktit se ka shumë vite karriere në skenë, ajo vazhdon të duket si një vajzë e re, shkruan ORAinfo. E duke qenë se duket e tillë, ajo gjithmonë shfaqet me veshje të bukura dhe atraktive. Mihrija është mjaftë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet. Ajo ka publikuar sot një foto ku frizura e saj duket si paruk./ORAinfo/

Read More »

Tamam si vjehrrës kosovare, kështu e fillon ditën Remzie Osmani

Remzie Osmani është ndër këngëtaret me të dashura për publikun tonë, shkruan ORAinfo. Pos për këngët e saj, ajo është e njohur edhe për elegancën në çdo paraqitje. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale ku bën postime nga më të ndryshmet. Sot përmes një postimi ka treguar se ditën e ka filluar me kafe turke./ORAinfo/

Read More »

Modelja nga Peruja “çmend” Rusinë (Foto)

Ju mund të mendoni se ariu Paddington ishte eksporti më i mirë nga Peruja. Por ai nuk është ariu më i mirë. Për Rusinë me dashuri vjen Nissu Cauti, e njohur si “e dashura” e ekipit të Perusë. Teksa shumica prej nesh ngrejmë lartë fanellën tonë për heronjtë e kombëtares kur bëjmë tifo, ajo ekspozon gjoksin në shkallët e stadiumit dhe motivon “djemtë e saj” me shkrime mbi asetet shpërthyese. Nissu është super-tifozja, që u bë e famshme tre vjet më parë, kur Peruja luftoi për vendin e tretë në Copa America në Kili. 1 of 13 Kamerat televizive asokohe u fokusuan tek format perfekte të modeles, ndërsa ajo u bë “nxitësja e tifozëve” më e famshme asokohe. Pas hapjes së grupit C në Rusi 2018, ku Peruja luajti kundër Danimarkës, Nissu pushtoi sërish mediat, ndërsa fansat e saj të shtuar shpresojnë tek një gol i Perusë ndaj Francës të enjten e ardhshme, që ta shohin modelen në versionin e saj shpërthyes. Ajo doli njëherë lakuriq, pas kualifikimit në Kupën e Botës në ndeshjen e Perusë kundër ..

Read More »

Nora vishet me komplete të zeza, por ia ‘huq’ keq me grimin

Nora Istrefi është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Ajo është shumë aktive edhe në mbrëmje e koncerte të ndryshme, shkruan ORAinfo. Gjithashtu është shumë aktive edhe në rrjetet sociale, ku bën postime të shumta dhe nga më të ndryshme. Sot ajo ka publikuar disa pamje ku shihet e veshur me komplele, por duket se e ka tepruar me grimin./ORAinfo/

Read More »