Home / SHOWBIZ

SHOWBIZ

Kush është personi qe po e fotografon nga mbrapa Adea Pulën?!

Adea Pula njihet si këngëtarja e dashur për fëmijë në të kaluarën. Por, epiteti i saj ndryshoj kur ajo u rrit, e edhe pse tani nuk është aktive në muzikë, ajo merr vëmendjen me pamje e saj, shkruan ORAinfo. Konsiderohet si njëra ndër vajzat më të bukura dhe më atraktive në vendin tonë. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet. Së funmi ajo ka publikuar një foto të bërë gjatë pushimeve, ku shfaqet tepër joshëse. Ajo shfaqet në ballkon dhe me pamje nga deti, ndërsa mister mbetet se kush e fotografoi në këtë gjendje hot Adean, ndonjë shoqe apo ndonjë mashkull?! /ORAinfo/

Read More »

Pasi i mbaruan pushimet luksoze, e papritur çka i thotë Afrona Bleros për vajzen e tij Tarën

Këtë radhë pushimet e çiftit ishin më të shkurtra, por ata shijuan këto ditë në vendin më të bukur në Morocco ku sillnin pamje magjike nga atje. Afrona më bukur se kurrë më parë u shfaq nga atje me fustane të cilat janë aq trendi me dizajn lulesh dhe di gjithmonë reflektonte plot dashuri, shkruan Kosovarja. Afrona shihet sot se ndodhet në Zvicer, por në ‘story’ ajo ka publikuar diçka shumë intresante, në një dyqan ajo ka vënë re emrin e Tarës ku aty shkruan ‘Tara style’ e më këtë rast ajo menjëherë ka reaguar duke etiketuar ne imazh edhe Bleron e duke I thënë se ‘ajo tashmë kë brendin e çantave të thesit’. Ndryshe Afrona ka një relacion të mrekullueshëm me Tarën ato shihen shpesh dhe kalojnë momente të bukura ne mes vete.

Read More »

Ja me çfarë frizure Merita dilte në takime me Nystretin vite me parë!

Albiona Muqiqi, vajza e dy këngëtarëve të famshëm, Nystret Muqiqit dhe Merita Spahiu- Muqiqi edhe pse nuk merret me muzikë përmendet mjaft shumë në mediat rozë. Ajo është shumë e ndjekur edhe në rrjetet sociale ku vazhdimisht publikon fotografi të ndryshme të cilat marrin pëlqime dhe komente të shumta. Së fundmi, Albiona ka vendosur që të publikojë një fotografi të prindërve të saj e cila është shkrepur shumë vite më parë, shkruan rtv21. Nysreti dhe Merita dukeshin të lumtur përkrah njëri-tjetrit, teksa vërehet një ndryshim i madh në pamjen e tyre. Ndryshe, Nysreti dhe Merita gëzojnë një jetë të lumtur familjare janë prindër të dy vajzave dhe këngëtarit të mirënjohur Albatrit Muqiqit.

Read More »

Vrasja e reperit të njohur prek thellë edhe vipat shqiptarë, ja dedikimet prekëse

Vdekja e reperit amerkian i ka prekur edhe estradën shqiptare. Capital T, LumiB, Beatrix Ramosaj, Anxhelina, Fero, Gjira Kajtazi, e kanë kujtuar atë nëpërmjet publikimit të disa Instastory, shkruan lajmi.net Jahseh Dwayne Onfroy i njohur si XXXTentacion u vra në veturën e tij dhe policia amerikane thonë se si të dyshuar për rastin janë 2 persona. Jahseh ka lënë gjurmë në botën e repit pasi albumi më i fundit i tij i patitulluar ishte numër 1 në SHBA këtë vit dhe përmbante hite “Sad” dhe “Changes”. Deri më tani janë shitur mbi dy milionë kopje të albumit vetëm në SHBA.

Read More »

Tronditet muzika, një tjetër reper ekzekutohet brenda makinës (FOTO)

Vrasja e reperit nga Florida, XXXTentacion pranë Majemit e tronditi botën e muzikës, pasi risolli në kujtesë atentatin e hyrë në histori ndaj Tupac, por rasti nuk duket të jetë i izoluar pasi një tjetër reper 21-vjeçar është vrarë në Pittsburgh. Mediat amerikane raportojnë se Jimmy Wopo u vra nga të shtënat me armë teksa lëvizte me makinë në lagjen Hill të qytetit. Ngjarja ndodhi rreth orës 4:22 të mëngjesit. “Policia duke iu përgjigjur një raporti për të shtëna në Wylie Avenue pranë Duff Street gjeti dy burra që vuanin nga plagë me armë zjarri”, tha zëdhënësi i Departamentit të Sigurisë Publike, Alicia George. Të dy u dërguan në një spital, por Ëopo vdiq në qendrën spitalore UPMC Presbyterian në Oakland në orën 5:56. Policia kaloi rreth një orë duke inspektuar një Mazda SUV të bardhë, ku u gjetën trupat. Hetuesit thanë se besojnë se ngjarja ka qenë një incident i izoluar që nuk paraqet kërcënim për sigurinë publike. Wopo, emri i lindjes i të cilit është Travon Smart, ka një histo..

Read More »

Nuk e dinit, por Geta Beqa ishte “reja” e Qumilit?- Shikoni si dukej ajo

Sot të gjithë e njihni si trajneren më të famshme të fitnesit në Kosovë, por dikur e keni njohur si pjesë të skeçeve të humoristit të njohur Sevdai Radogoshi-Qumili. Sot të gjithë e njihni si trajneren më të famshme të fitnesit në Kosovë, por dikur e keni njohur si pjesë të skeçeve të humoristit të njohur Sevdai Radogoshi-Qumili. E bukur dhe sharmante, Geta Beqa si një vajzë e re që i hyri artit të komedisë atë kohë, përkrah një humoristi të njohur dhe të dashur për publikun shqiptar, u tërhoq kohë më pas për të vazhduar aktivitet e saj. Dhe si duket i’a pa hajrin, pasi që në atë që dëshironte dhe e kishte me pasion, pra fituesin, Geta u shpall fituese e Kampionatit Botëror, gjë që ishte për t’u vlerësuar e mbështuetur. Por, duke lënë anash këtë pjesë, sigurisht audiencës i mungojnë pjesë të bukura dhe plot humor të roleve të përbashkëta të të dy personazheve në fjalë.

Read More »

Emina Cunmulaj me dedikim emocional për Sabri Fjezullahun

Pas publikimit të këngës së re, Sabri Fejzullahu ka prekur sërish zemrat e publikut. Këngëtarë të shumtë e kanë përkrahur këngëtarin duke ia shpërndarë këngën ndërsa ishte edhe modelja e njohur Emina Cunmulaj ajo e cila i tha dy fjalë.” Të këndoft zemra”, ka shkruar ajo në postimin e fundit. ‘Të përshëndes’ titullohet kënga për tekstin dhe muzikën e së cilës është kujdesur Kreshnik Avdiu, me orkestrim është marrë Ardian Kastrati ndërsa videoklipi është punuar nga Max Production.

Read More »

Pamje të rënda/ Reperi i famshëm qëllohet me armë, gjendet i vdekur në makinë

Reperi 20-vjeçar, Dwayne Onfroy ose i njohur me emrin e artit “XXX TENTACION” është qëlluar për vdekje me armë zjarri. Mediat e huaja raportojnë se ai është qëlluar me plumb brenda makinës së tij në Florida. Kohëve të fundit, ai është përfolur shumë për problemet që ka pasur me ligjin, si dhe për dhunën e ushtruar ndaj partneres së tij, e cila është shtatzënë. Onfroy u bë i njohur me këngët “Sad” dhe “Changes” të albumit të tij të parë duke u renditur në vend të 7 dhe 37 respektivisht të Billboart Hot 100. The post Pamje të rënda/ Reperi i famshëm qëllohet me armë, gjendet i vdekur në makinë appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

‘Denizi’ e vogël e do kaq shumë ‘Emirin’ edhe jashtë serialit, shikoni si e puthë

Aktori i njohur turk, Kaan Urgancioglu, i cili u bë i njohur me rolin e Emirin në serialin “Karasevda”, tanimë është I lirë dhe nuk po merr pjesë në ndonjë serial. Në bazë të fotografive që poston ai në rrjetin e tij social “Instagram”, shihet se ai është I dhënë shumë mbas natyrës dhe gjelbërimit, si dhe është një adhurues I kafshëve. Ai së fundmi ka postuar disa fotografi edhe me vajzën e vogël e cila ka luajtur në serialin “Karasevda”. Bëhet fjalë për Denizin e cila ka qenë e bija e Kemalit dhe Nihanit. Kaan apo Emiri vazhdon të mbetet njëri ndër aktorët më të mirë dhe më të dashur turk.

Read More »

Momentit kur u qëllua me armë reperi i njohur, publikohen pamje të rënda

Reperi amerikan XXXTentacion që u bë shumë shpejt i famshëm me dy albume të njëpasnjëshme hitesh ësHtë varrë në moshën 20 – vjeçare. Ai ishte duke u larguar nga një shitës motorçikletash në jug të Florida të hënën kur një person i armatosur e qëlloi atë. Policia në BroWard County tha se CCCTentacion që emrin e vërtetë e ka Jahseh Onfroy u dërgua në spital prej ku u shpall i vdekur. Ai shpesh përshkruhet si një artist repi mjaft kontrovers dhe ishte përbalur edhe me akuzat për dhunë në familje. Reperi është përshëndetur si një talent i shquar sidomos në zhanrin e SoundCloud Rap Zyra e Shefirit të qarkut tha se Onfroy po largohej nga pika e shitjes rreth orës 16:00 kur dy persona të armatosur iu afruan. Të paktën njeri prej tyre e qëlloi para se të largohej me vrap nga vendi i ngjarjes në Deerfield Beach që është 69 km larg në veri të Miamit, me një SUV me ngjyrë të errët. Hetuesit thanë se kjo dukej se ishte një “grabitje e mundshme”. Videoja e postuar në rrjetet sociale tregon si ..

Read More »